EN
אתר התיירות של תל אביב
Search

סיורים

1.שביל העצמאות

ביום העצמאות ה-70 למדינה הקימה עיריית תל–אביב-יפו, בשיתוף משרד ירושלים ומורשת ומשרד התיירות, את הפרויקט הלאומי ״שביל העצמאות" – שביל הליכה חוויתי ומרגש, המחבר בין עשר נקודות תוכן היסטוריות המספרות את סיפור ראשיתה של תל אביב ואת סיפור הכרזת העצמאות. אורכו של השביל כקילומטר, והוא מסומן על גבי המדרכות בשדרות רוטשילד וברחובות הסמוכים.

*ניתן לקיים את הסיור באופן עצמאי באמצעות טאבלטים.

2.  רוטשילד והעיר הלבנה

סיור בעיר הלבנה ובשדרה הוותיקה של תל אביב, ליד הקיוסק ופנס הרחוב הראשונים בעיר. סיפורים על הבתים בשדרה ועל האנשים שגרו בה, נגיעה באדריכלות הבאוהאוס הידועה ובתהליכי השימור שעברו הבתים.

3.  נווה צדק ופארק התחנה

נסייר בין הרחובות הציוריים בשכונה הראשונה של תל- אביב שנבנתה מחוץ לחומות יפו העתיקה ונלמד איפה הכל התחיל. נספר את סיפורן של משפחות שלוש, רוקח וגוטמן ונשלב את סיפורי האהבה הגדולים שהתרחשו בשכונה. כולל ביקור בתחנת הרכבת הראשונה בעיר.

4. שרונה

המושבה הטמפלרית שהוקמה בשנת 1871 מתעוררת לחיים. סיפור מסעיר שהסתתר במשך שנים רבות מאחורי גדרות הקריה ויוצא עתה אל אוויר העולם. בין תחנות הסיור: בית המורה למחול שהפך ללשכת שר האוצר, בית העם, השעון ובית הבד.
כניסה לאתרים: הסיור כולל כניסה למרכז המבקרים, בית הבד ומנהרות שרונה.

5. נמל תל אביב עם מקסים ליברמן

סיור בהדרכת מקסים ליברמן – בנו של רב חובל בנימין ליברמן, ששימש כרב חובל הנמל ומנהל התפעול של נמל תל אביב מהקמתו ועד סגירתו ב-1965. בסיור נדבר על תהליך הקמת הנמל, שנוסד כתגובה לחרם הערבי על היישוב היהודי, ונסביר מה השפעתו העצומה של הנמל על הקמת היישוב בארץ. נסקור אירועים מעניינים שהתרחשו בשנות פעילותו של הנמל, כגון הברחת נשק ובניית כלי שייט עבור הצי הבריטי במלחמת העולם השנייה.

6. הקסם היפואי

נעבור בין הסמטאות הקסומות של העיר העתיקה, בין הגלריות וחללי הסטודיו. נתצפת על המגדלור ונזכר בסיפורים ההיסטוריים של עיר הנמל העתיקה בעולם. נחצה את הכביש להצצה מודרכת בשוק הפשפשים, ונתוודע למרקם האנושי המיוחד.

7. עג'מי – שלוש דתות ואלוהים אחד

שכונת עג’מי ביפו היא דוגמא לדו-קיום מרשים של מוסלמים, נוצרים ויהודים. בסיור נכיר ונחווה את השכונה המרתקת דרך נפלאות הארכיטקטורה והפן האנושי. נשמע על שקיעתה הארוכה לאורך השנים ועל הדרך חזרה למעמדה כשכונה יוקרתית.

8.  המושבה האמריקאית

סיפורה של שכונה רב תרבותית בה תכירו כיצד האמריקאים, הבריטים, האוסטרלים והגרמנים עיצבו את אופייה האורבאני והססגוני שלה. בין כנסייה, בתי עץ ומוזיאון קטנטן תגלו אוצר חבוי בתפר בין תל-אביב ליפו. סיפורי השכונה הם סיפורי מפגש בין מזרח ומערב, אנשים ותרבויות.

9. בולברד ג'מל באשה – סיור בשדרות ירושלים

כשנבנתה השדרה, תל אביב הייתה כפר קטן לעומת יפו הגדולה והמפוארת, פנינת תרבות בין קהיר לדמשק. מדוע בנו את השדרה? מה קרה לה מאז קום המדינה ולאן פניה מועדות? יחד ננסה להבין זאת מבלי לוותר כמובן על הצד הקולינרי האופייני לשדרה. הסיור יתחיל בתיאטרון גשר ויסתיים בשתי טעימות יפואיות קלאסיות מהמטבח הבלקני המפורסם בשדרה.

אפשרות לתוספת טעימות: 25 ₪ למשתתף

10. אחלא יפא – טעימות ברחוב יפת

המסעדות ובתי הקפה היפואים הם מוסדות אוכל מזה דורות. ההיסטוריה מספרת לנו שטעמי האוכל מושפעים יותר מהמטבח המצרי, בניגוד לנצרת שהטעמים בה מזכירים את הלבנט. הנכם מוזמנים לסיור קולינרי ייחודי ברחוב יפת כדי להכיר לעומק את התרבות הערבית המקומית דרך הטעמים והריחות. נטעם מספר רב של מטעמים ועל ראשם: כנאפה!

11. רק היום בזיל הזול – טעימות משוק הכרמל

השוק הוא אזור שוקק חיים, ריחות, טעמים ובעיקר אנשים שהופכים את השוק למה שהוא, כמו איציק של החרשופים, עמרני של התבלינים, דורפמן של השמאלץ ואיך אפשר בלי הדוכן הידוע של אינעל העולם. סיור כולל שלל טעימות. מומלץ לבוא רעבים.

12. סיפורים ליד הכרם – טעימות משוק הכרמל

סיור מרתק בכרם התימנים דרך הסיפורים הפיקנטיים, האוכל הביתי והמנהגים המקומיים. סיור חוויתי בפנינה האותנטית הנמצאת בלב הכרך הגדול. הסיור כולל טעימות ונגיסה משוק הכרמל.

13. טעם וצבע בדרום תל אביב – טעימות משוק לוינסקי

מסלול טעימות ברחובות דרום תל אביב, בין סמטאות ודוכני האוכל של שוק לוינסקי. נכיר את האזור ההיפסטרי המתפתח, נסתובב בין שקי התבלינים הריחניים, הבורקס הטורקי בחנות הקטנה, החמוצים הפיקנטיים ועוד.

14. ניחוחות של תקווה (כשר) – טעימות משוק התקווה

סיור בשכונת התקווה ובין הדוכנים של השוק הצבעוני. שפע של סיפורים על גיבורי השכונה וטעימות, כולל הקובה של חביב בניו ובנותיו, החווייג' של התימני, תרנגול כפרות וירח ירוק בוואדי. סיור שכולו אהבה, ריחות, טעמים והיסטוריה שכונתית.

15. תעביר את החומוס – על אנשים ומאכלים ביפו (כשר)

שיטוט בסמטאות הציוריות ובשוק הפשפשים כולל טעימות יפואיות אותנטיות, החומוס הטוב בארץ, הבורקס הבולגרי, השקשוקה המפורסמת וקפה שחור של דו קיום – תבואו, יהיה טעים.

16. קרנבל של טעמים מכל העולם – שכונת נווה שאנן

בואו לסייר אתנו בנווה שאנן, השכונה מאופיינת בגוון מסורות ותרבויות ייחודיות. במהלך הסיור נתוודע מקרוב לקרנבל התרבויות הססגוני שהפך לחלק בלתי נפרד מן השכונה ומתבטא בין השאר בבתי מסחר מיוחדים ובקולינריה עשירה שממנה גם נטעם.

17. המושבה הטמפלרית- מטעמים בשרונה מרקט

סיור מרתק במושבה הטמפלרית משנת 1871, כ-40 שנה לפני הקמת תל-אביב!

סיפור מסעיר שהסתתר במשך שנים רבות מאחורי גדרות הקריה ויוצא כעת לראשונה לאוויר העולם. בין תחנות הסיור: בית המורה למחול שהפך ללשכת שר האוצר, בית העם והשעון ובית הבד. הסיור כולל טעימות בשוק המקורה הגדול בישראל  "שרונה מרקט". השוק מונה כ-90 חנויות שונות ומשלב בתוכו את כל הריחות והטעמים: החל ממעדני צדקיהו ועד דליקטסים מאיטליה. בסיור נכיר את הסיפורים מאחורי הקלעים, המעדניות וכמובן מבשלות הבירה.

*ניתן לקיים סיור זה גם בשעות הערב

18. סיור חיי הלילה של תל אביב : ברוטשילד/יפו/פלורנטין/שוק לוינסקי/פשפשים

אנחנו מזמינים אתכם לחוות בעצמכם את סצנת חיי הלילה של העיר ללא הפסקה נבקר באזורים התוססים של העיר ונכיר מקרוב את חיי הלילה היין המשובחים, אווירת הישיבה הרומנטית ברחוב, האנשים שמאחורי העסקים המצליחים הסיור כולל בירה/יין וצ'ייסרים, ושיהיה לחיים!

* גילאי 18 ומעלה.

* נקודות העצירה והטעימות בסיורים עשויות להשתנות מפעם לפעם.

 • תוספת טעימות/אלכוהול: 55 ₪ למשתתף
 • תוספת טעימות: 35/ 55 ₪ למשתתף.

19. חיי הלילה של תל אביב עם מלכת הדראג – מיס גליטר

מיס גליטר מגיעה לארץ מאמריקה הרחוקה ויוצאת לחפש חתן יהודי כשר בעיר הגדולה! נצטרף אליה לחיפוש בין החוגגים, הבלייניות והרחובות השוקקים סביב שדרות רוטשילד. ניכנס לכמה מהברים הטובים באזור, נשיר עם מיס גליטר ונרים לחיים!

* גילאי 18 ומעלה.

* נקודות העצירה והטעימות בסיורים עשויות להשתנות מפעם לפעם.

 • תוספת טעימות/אלכוהול: 55 ₪ למשתתף
 • תוספת טעימות: 35/ 55 ₪ למשתתף.

20. אמנות רחוב בדרום תל אביב

במבוך הנגריות, והמוסכים של שכונת פלורנטין, נגלות יצירות אמנות עליהן איש לא שמע. מיהם אמני הרחוב? מה הם רוצים להגיד? ומה זה גרפיטי? בסיור נלמד לזהות טביעות אצבע של אמנים בולטים בעיר ונכיר את הדיירים החדשים בשכונה.

21. אמנות רחוב בנחלת בנימין

נחלת בנימין, השכונה השנייה שהוקמה בשנת 1911 אחרי אחוזת בית, ידועה כמדרחוב שוקק ומלא בטקסטיל וטעם טוב. השכונה גם מתחדשת ללא הפסק באומנות גרפיטי על ידי טובי האמנים בישראל, בפרויקט ראשון מסוגו, שהפך להיות המדרחוב הכי אומנותי בישראל. מי הם אמני רחוב? מה הם רוצים להגיד? ומה זה בכלל גרפיטי? הצטרפו לסיור עשיר ביצירות מושקעות המספר את הסיפורים הכי צבעוניים שמאחוריהם.

22. פשפשים עושים גרפיטי

ציורי גרפיטי של כמעט כל האומנים הפעילים בארץ כגון, אנה קוגן, קון אייר, ארז וזיו שמח, אנטיי, דיוז, brothers of light' minks, muna, סלומון סוזה , מיכל רובין ועוד הרבה אחרים.. מי הם האמנים, מהן הטכניקות ומה הולך לקרות עוד בסצנת האומנות המתפתחת בשוק הכי שווה בתל אביב יפו?

23. רוקדים עם כוכבים – סיור במרכז סוזן דלל

בואו לרקוד כל הדרך לסוזן דלל! סיור ייחודי בכיכר הקסומה  בלב נווה צדק, רגע לפני שקיעה. מרכז סוזן מארח אותנו לסיור מודרך בו נכיר את ההיסטוריה של מרכז המחול המפורסם, נלמד על האדריכלות והשימור, הסיפורים שמאחורי הקירות, ונציץ אל מאחורי הקלעים של במת במופעים, והפעילויות המגוונות בחללים השונים.

24. מאחורי הקלעים של תיאטרון הקאמרי

עולם התיאטרון הוא עולם שלם ומרתק: פרט למה שרואים על הבמה, קיים העולם של "מאחורי הקלעים". סיור בתוך נבכי תיאטרון הקאמרי בין האולמות, התלבושות, האביזרים וכל הסודות הקשורים לעיצוב הבמה.

משך הסיור: שעה ורבע.

25. מאחורי הקלעים של תיאטרון הבימה

מוזמנים לסיור מסקרן מאחורי הקלעים של התיאטרון הלאומי שלנו – שעה ורבע של שוטטות מודרכות בין המחילות, חדרי ההלבשה ושולי הבמה. הצצה ייחודית אל כל מה שאינו חשוף בדרך כלל לקהל הרחב.

משך הסיור: שעה ורבע.

26.  סטודיו פתוח בקריית המלאכה

אזור קריית המלאכה מכיל בתוכו גלריות מרשימות, בתי מלאכה וחללים שהפכו סטודיו לאמנים והיוצרים באזור המתפתח.  בין הרחובות והסמטאות ניתן למצוא גם עבודות של מיטב אמני הרחוב, ציורים והדבקות על דלתות חלודות, וסדרה של יצירות אמנות משולבות שירה המתקשרות עם החיים והעובדים בקריית המלאכה.

27. מגש הכסף – נתן אלתרמן

כותב שלמה שבא: "משורר שב לעירו… חזר מלימודיו בצרפת, הביט סביבו, ראה עיר שגילה כגילו, וכתב לה שירי אהבה…" נסייר במרכז תל־אביב בימי נתן אלתרמן בליווי שירים שכתב עם קורטוב של הומור ולא מעט ביקורת. הסיור יעבור בשדרות רוטשילד, הגימנסיה העברית, כיכר מגן דוד עם שוק הכרמל וכרם התימנים. נציין כמה בתי קפה מתקופתו, את העולים השונים שהתיישבו בתל־אביב, נריח את הריחות שהריח, נחווה איתו את החוויה התל־אביבית כפי שמצטיירת לנו בשיריו ואולי אף נפצח בשיר בצוותא.

28. אל נבכי האופרה

מפגש המאפשר לקהל הרחב להכיר מקרוב את עולם האופרה באמצעות סיור חוויתי מודרך מאחורי הקלעים, במחסן התלבושות, בסדנאות העבודה, באכסדרה, באולם ובפינאלה – מפגש עם זמר אופרה.

 • עלות: 1,280 ₪ (עד 35 משתתפים)
 • משך הסיור: שעה וחצי

29. נשים יוצרות בתל אביב

הסיור נשים יוצרות, עוקב אחרי נשים שיצירתן התהוותה בתל אביב, משוררות, מחנכות ומתוות דרך בצפון הישן של העיר. דמותן של הנשים המורכבות, הנועזות, הבלתי- מתפשרות כפי שהן משתקפות בסיפורי חייהן ואהבותיהן של היוצרות המיתולוגיות. משנות השלושים ועד שנות השבעים. על לאה גולדברג, יונה וולך, יפה ירקוני, רחל המשוררת ועוד נשים אחדות שיצירתן השפיעה ומשפיעה על התרבות והחברה עד ימינו.

30. החברים של ביאליק

סיור ברחוב הכי ציורי בעיר בין פינות חמד ארכיטקטוניות, בהן גרו בשכנות טובה המשורר הלאומי חיים נחמן ביאליק, הצייר ראובן רובין ושלל אמנים, סופרים, תעשיינים ורופאים יידועי שם. נספר על חיי השכנות וסיפורי האהבה של הבוהמה התל אביבית של שנות ה-30.

31. חול בתים וחלומות

סיור בעקבות הנדל"ן, השימור וההיסטוריה של העיר תל אביב- יפו. לאן נעלמו בתי החלומות הראשונים בעיר? כיצד שומרים על הבתים ההיסטוריים בצל מגדלי הענק?

נשמע על תהליך השימור של בית דיזנגוף, היכל העצמאות בו הוכרזה המדינה, השימור המרתק של בית לוין ובית הפגודה, כיצד מתמודדת העיר ללא הפסקה עם הצורך להתחדש תוך שמירה על מורשת העבר.

32. בתי קובייה לבנים – סיור באוהאוס והעיר הלבנה

סיור בעקבות הבאוהאוס בשדרה הוותיקה של תל אביב – רוטשילד. סיפורים על הבתים בשדרה, האנשים שגרו בה ותהליכי השימור שעברו הבתים. סיור מיוחד למעוניינים להבין קצת יותר מהו הסגנון הבינלאומי, כיצד שומרים על הבתים ההיסטוריים בצל מגדלי הענק?, מהן "המגירות הפתוחות", מיהו פטריק גדס ואיך קשור אונסק"ו לכל החגיגה.

33. עיר לבנה, עיר שחורה

גבול דמיוני אבל די ברור לעין מפריד בין ה"עיר הלבנה" שהוכזרה ע"י אונסק"ו כאזור מורשת תרבות עולמית לבין ה"עיר השחורה", הנסתרת מן העין אך כוללת עושר דמורגפי, תרבותי וקולינרי. בואו לחוות את המעבר המהיר בין תל אביב הבורגנית, שבה המרכז העסקי והתרבותי של המדינה, לתל אביב האחרת, בה אפשר להרגיש טעימה מכל אזור בעולם. מבנייני הבאוהאוס לבתי הבאר שנבנו סביב פרדסי יפו, משדרות רוטשילד של עיר הגנים בתכנונו של פטריק גדס, לצורת המנורה של שכונת נוה שאנן של ריכרד קאופמן. מסושי ואספרסו לאינג'רה ושייק אבוקדו.

34. אין כמו יפו בתמונות – סיור-סדנת צילום בסמארטפון

בואו ניצור יחד את התמונה המושלמת! בסיור-סדנת צילום בסמארטפון נלמד איך להעביר החוויה היפואית בתמונות מרהיבות. סלפי בשקיעה מנקודת התצפית לחוף הים, צילומי מבנים בכיכר השעון, תמונה רומנטית בסמטאות יפו העתיקה או צילום המנה שתכבוש את האינסטגרם בשוק הפשפשים. נלמד להפיק את המיטב מכל תמונה ומכל לוקיישן, ונתאהב ביפו על כל הקסם שבה.

את הסיור יעביר גיא יחיאלי, צלם העיר ת"א מעל לעשור, תל-אביבי אמיתי,  בעל ניסיון עשיר בצילום מסחרי ואמנותי, וכמובן מומחה תוכן ברשתות החברתיות שידע לדייק כל תמונה ותיוג.

עלות: 1650 ₪

35. אופנה יפואית

סיור מרגש בנושא עולם האופנה, העיצוב והלייף סטייל, הכולל הצצה סודית לחללי הסטודיו של אומני האופנה והעיצוב המפורסמים והמחתרתיים בשוק הפשפשים ובמתחם נגה שביפו. הצטרפו למסלול מרתק שעובר ברחובות קסומים, מראות מרתקים וסיפורים ייחודיים, כולם שלובים בפסיפס עוצר נשימה וחגיגה של השראה ויצירה מקומית.

36.  התחנה המרכזית החדשה – מערות עטלפים, מבוכים ואוטובוסים

סיור מרתק במעמקי התחנה המרכזית החדשה, המציע היכרות עם חיי היום יום בתחנה וקריאה של תהליכי ההתחדשות העירונית המתקיימים באזור. בסיור נכיר את העסקים ומרכזי הקהילה הפועלים בתחנה, ציורי הגרפיטי הפרוסים בקומה השביעית, התכנון הייחודי של האדריכל רם כרמי ועוד. כל זאת בניסיון לדמיין עתיד אופטימי עבור אחד מן האתרים השאפתניים והשנויים במחלוקת ביותר בתולדות העיר.

37. הזמיר משכונת התקווה – סיור בעקבות עפרה חזה

עפרה חזה הייתה אחת מהזמרות החשובות והבולטות בזמר הישראלי של שנות ה- 80-90 ועם קריירה בין לאומית חובקת עולם. עפרה מעולם לא שכחה את שורשיה בשכונת התקווה ואת בית אבא, בית ילדותה ברחוב בועז. בסיור נלך בעקבות הריחות, הטעמים, בית הספר היסודי ומועדון הטכני לנוער שם נתגלתה לראשונה והפכה לסולנית להקת המועדון הלהקה לצידו של מיכאל סינואני. נספר על קריירת הסולו המדהימה, הסרטים, הלהיטים, חתונתה מותה הטרגי והשלכותיו על קרוביה.

38.  אבני דרך בתל אביב הגאה

בואו לגלות את ההיסטוריה של העיר הכי  גאה בישראל. על חיי הקהילה בשנות ה-30, על מצעד הגאווה הראשון, הניצחון הטרנסג'נדרי באירוויזיון וביקור במקום שבו החלה סצנת המסיבות הגאה. הרכיבו את משקפי השמש הוורודות ובואו לגלות את העיר הלבנה!

39. סיפורי אהבה בתל אביב הקטנה

בין הסמטאות אפשר עדיין לשמוע הדי סיפורים עתיקים- סיפורי האהבה הגדולים, הרומנים המסעירים והבגידות האסורות שהפכו חלק מסיפורה של נווה צדק. נלך בעקבות שלוש, רוקח, עגנון ואחרים, נקרא את מכתבי האהבה שנשלחו, נשיר את שירי האהבה שנכתבו, ונתאהב גם אנחנו בשכונה המרתקת הזו.

40. כיכר צינה דיזנגוף

אחד הסמלים של העיר הלבנה, הכיכר הראשונה בעיר חזרה לגובה פני הקרקע לאחר 40 שנים.
המתחם נבנה על טהרת הסגנון הבינלאומי והוגדר כאתר מורשת עולמי.
בסיור נעקוב אחר גלגולי הכיכר במהלך השנים, נגלה היכן הוקרן הסרט "שלגיה ושבעת הגמדים" לראשונה ואף נבקר במקום! , היכן היה קיבוץ בתוך העיר ונציץ אל בריכות נוי חבויות.

41. חוף הים – סיפורה של הרצועה התל אביבית

חוף הים הוא מוקד המשיכה מספר 1 של תל אביב! לא תבואו להכיר אותו מקרוב?

בסיור נלך לאורך חלקה המרכזי של רצועת החוף כדי לגלות מה (ומי) היה שם עוד לפני הטיילת ומה עוד צפוי להתפתח, מי האוכלוסייה הפוקדת כל חוף ולמה, מהם ענפי הספורט שניתן לראות (ולשחק) רק בחוף התל-אביבי ואיך הגענו למצב שכריזת המציל נאמרת ב-5 שפות?

42. מרכבת קיטור לרכבת תחתית- סיור לאורך "התוואי האדום" של הרכבת הקלה

הצטרפו לסיור רגלי על תוואי הקו האדום של הרכבת הקלה שעתיד להתחיל פעילותו בחודשים הקרובים. בואו לראות ולשמוע על הפרויקט התחבורתי המורכב והיקר בתולדות המדינה, לבקר באתרים היסטוריים ותרבותיים הנמצאים לאורך המסלול, ולחזור בזמן אל הרכבת התורכית שעברה באותו תוואי ממש לפני יותר ממאה שנה.  נתחיל מרחוב הרכבת, ונסיים ליד מגדל נוה צדק. בדרך נעבור במרכז ההיסטורי של תל אביב ובשכונת נוה צדק, ונציץ על הקו האדום ותחנות הרכבת הקלה, שכבר נמצאת בנסיעות מבחן.

43. פארק החורשות – לגלות את פנינת הדרום החדשה

בואו להכיר את אחד הפארקים הצעירים-ותיקים ביותר בעיר. הסיור משלב בין ישן לחדש, בין הסיפורים ההיסטוריים לבין התכנון המודרני, קיימות ואיכות סביבה, טבע, היסטוריה פנאי וקהילה. נשמע על הפרדסים של יפו, בתי הבאר, הדרך שחיברה בין יפו וירושלים, ועל הפרויקטים העירוניים הקהילתיים לשיקום שטחי בר והשבת הטבע לעיר.

*ניתן לערוך את הסיור בערב כסיור עששיות

44.  טבע עירוני- פארק גני יהושע

בואו לסיור בטבע הפראי של גני יהושע – אזור קסום ופחות מוכר. נטייל בין פינות קסומות בפארק, ביניהן: הגן הטרופי, שבע טחנות וגן הסלעים. בסיור נדבר על החשיבות הרבה של הטבע בעיר ותרומתו לאיכות החיים, וכן על המאמצים הרבים שנעשים על מנת להגן עליו.

*ניתן לערוך את הסיור בערב כסיור עששיות

45. טבע עירוני- סיור עששיות ברידינג

נטייל לאורך רצועת חוף קצרה אך משמעותית בין שפך הירקון לחוף תל ברוך. נגלה רסיסים של טבע עירוני חבוי בתוך מרחב בנוי בצורה אינטנסיבית.

נשמע על עברו המפואר של הירקון ועתידו הלוטה בערפל של החוף הצפוני.

46. חפשו את המטמון במושבה שרונה

המושבה הטמפלרית שהוקמה בשנת 1871 מתעוררת לחיים. סיפור מסעיר שמתפרס לאורך שלוש תקופות והסתתר במשך שנים רבות מאחורי גדרות הקריה ויוצא עתה אל אוויר העולם. הצטרפו אלינו לסיור המלווה בכתבי חידה במהלך המשחק "מחפשים את המטמון".

47. הכתובת על הקיר- סיור אומנות רחוב לכל המשפחה

סיור אמנות רחוב צבעוני מותאם לילדים שעושה שמח בלב ובעיניים. נשמע על אמני רחוב כמו dede ,tag, מינץ, מיוריאל שקירות שכונת פלורנטין הם בדי הציור שלהם. מה הם לגו, קופונים ופינות ליטוף באמנות רחוב? על מנת להבין טוב יותר גם ניצור בעצמנו גרפיטי שהוא האמת שלנו!

48. השירים, המשחקים – איפה הם עכשיו?

סיור שמתחיל בבית ביאליק ובמהלכו נדבר על שירי הילדים שכתב כגון רוץ בן סוסי, רד אלינו אווירון ועוד טובים… משם נלך לבית העירייה הישן ונשחזר שירים! האיפור והנצנצים עלינו, ההופעה עליכם! משם נעבור דרך המעבר הסודי לגן מאיר ונשחק משחקי ילדות של פעם כגון ים יבשה, 123 דג מלוח, חמש אבנים ועוד.

49. מפת הסודות של בן גוריון

מי מאיתנו לא חלם למצוא מפת מטמון סודית, לאסוף רמזים ולצאת למסע הרפתקאות לגילוי אוצרות? לאורך שדרות בן גוריון מסתתרים סודות רבים… חלקם סודיים כל כך, שאפילו מי שגר ממש כאן, לא יודע מה מסתתר לו מתחת לאף. באורח פלא, הגיעה לידינו מפת סודית ובה רמזים לגילוי סודות השכונה! חוקרות ובלשים מכל המדינה מוזמנים לבוא לגלות את הסודות הנסתרים. קבלו מאיתנו את המפה הסודית, וביחד נצא למסע בלשי בעקבות הרמזים עד שנגלה את כל סודות השכונה.אם אתם בני 6, 11 או 15 (או אם הייתם כאלה בעברכם), עכשיו זו ההזדמנות שלכם! הסיור מיועד לילדים החל מגיל 6 בליווי מבוגרים.

50. מתחם התחנה, פארק המסילה ופלורנטין למשפחות

רכבת הקיטור, מבני התחנה והקרונות הישנים הן נקודת הפתיחה במסע מגוון שיפעיל את הדמיון ויספק חוויות מדליקות לכל המשפחה. ממתחם התחנה נעבור דרך פארק המסילה החדש, נראה בתים מופלאים במושבה הגרמנית ובנווה צדק וניכנס לשכונת פלורנטין, לראות יצירות גרפיטי מרהיבות, מלאות הומור, צבע ודמיון.

לאורך הדרך, נסקור את השינויים המדהימים שעברה הארץ מהגעת רכבת הקיטור החדשה, נספר את סיפורם של גיבורי העל של ההתיישבות פורצת הדרך בנווה צדק, ונחפש גיבורי על מודרניים יותר בדמות יוצרי ויצירות אומנות הרחוב.

כמובן שנותיר לכם שפע של זמן לבחור את היצירות החביבות עליכם ולהצטלם איתן.

*מיועד לילדים בסביבות 5-6.

שכונת התקווה

1. סיפורו המופלא של גד צברי

סיפורו המופלא של גד צברי, יליד שכונת התקווה, ספורטאי ישראלי שהשתתף בתחרויות היאבקות בינלאומיות. גד הוא הניצול היחיד מבין אחד עשר הספורטאים שנרצחו בטבח באולימפיאדת מינכן. נתארח בבר השכונתי והוינטג'י שלו בשכונת התקווה, נטעם מהיין והקוניאק שהוא מייצר להנאתו, ונשמע ממקור ראשון את סיפור הישרדותו בצורה הומוריסטית ומרתקת.

עלות השתתפות לאדם: 60 ₪

2. חגיגה בוכרית עם אירנה אבאייב

אירנה היא אישה חייכנית וכריזמטית המשחקת בימים אלו בתיאטרון הבוכרי ועל במות שונות ברחבי הארץ, ומופיעה גם בקולנוע הישראלי. בליווי מוזיקלי ובאמצעות תלבושות ססגוניות מן הפולקלור הבוכרי, היא תספר את סיפור עלייתה לישראל, כיצד נקלטה בחום בשכונת התקווה וכיצד הצליחה בעזרת חבריה להתגבר על מכשולי השפה. הצטרפו לחוויה בוכרית אמיתית ומרגשת. האירוח בליווי כיבוד קל.

*ניתן להזמין סדנת בישול

עלות השתתפות לאדם: 60 ₪

3. התקווה פינת צנעא

גילה, ילידת שכונת התקווה, תיקח אותנו למסע מתימן הרחוקה ועד ללב מדינת ישראל. נתחיל בסיור בשכונה היהודית הראשונה מעברו המזרחי של נחל הירקון שעברה תהפוכות רבות מאז הקמתה בשנות ה-30. נסקור את ההיסטוריה של השכונה דרך סיפורים, טעימות ואנשים ונדבר על הטרנספורמציה שעברה בשנים האחרונות. בפן האישי נשמע מגילה את סיפור העלייה של הוריה ואת סיפור משפחתו של בעלה שהקדישו את חייהם עבור תושבי שכונת התקווה.

עלות השתתפות לאדם: 60 ₪

נווה צדק

4. ארץ הפלאות של אוסנת

מתי בפעם האחרונה הגעתם למקום לא מוכר, שגרה בו אישה לא מוכרת שהגישה לכם כוס קאווה ואקדח דבק? מתי נתתם לידיים לעשות מה שהנשמה רוצה?

בארץ הפלאות של אוסנת ניצור דברים שאולי בכלל לא חשבנו עליהם. נוצות, נצנצים, תכשיטים ואפילו מציאות שנאספו מהרחוב, הם רק חלק מהדברים שניתן למצוא בביתה הנועז והצבעוני. מוזמנים להביא מהבית חפץ או בגד שהייתם רוצים לחדש ובהנחייתה של אוסנת נשחרר את הדמיון ופשוט ניצור..

יפו

5. סיפורי יפו וקפה עם דוריס חיפאווי

דוריס, ערביה-נוצריה מיפו, היא אישה מרשימה המארחת בביתה שבשכונת עג'מי באווירה שמחה במיוחד, ומספרת את סיפור ילדותה וכיצד הפכה לאישה עצמאית המנהלת את עסק הקפה המשפחתי – קפה אנטון. נשמע על נישואיה בגיל צעיר, מערכת היחסים שלה עם חמותה ואיך היא מעצימה נשים אחרות, בפרט במגזר הערבי ביפו.

6. אירוח ערבי אצל מייסר סרי

מייסר, ערביה מוסלמית אדוקה, היא אישיות מרתקת ובשלנית בחסד המתמחה בבישול ערבי יפואי, פרסמה ספרי בישול, משמשת כשופטת בתחרויות אוכל בארץ ובעולם ומעבירה סדנאות בישול. נשמע את סיפורה הייחודי וכיצד היא מהווה השראה לנשים במגזר הערבי ביפו ובכלל.

*ניתן להזמין סדנת בישול

7. סיור גלריות ביפו העתיקה

סיור בסמטאותיה הקסומות של יפו העתיקה. הגר, אומנית שמתגוררת ויוצרת ביפו, תיקח אותנו בין גלריות של אומנים ייחודיים ובעלי מעוף המספרים את סיפורם על חייהם כאומנים ויוצרים. בסוף הסיור נתארח בגלריה שלה, שהיא גם ביתה ונשמע על הרקע ממנו באה.

8. הגלריה של דן רייזנר

דן, אומן ופסל, מעביר סיורי אומנות בשכונת נגה. נשמע את סיפורו כתושב השכונה ב-30 השנים האחרונות, בעיקר מנקודת מבטו כאומן-יוצר, זאת במהלך ביקור וסיור אצל שכניו האומנים. דן יכיר לנו בתי קפה קסומים ומסעדות מקומיות במדרחוב השכונתי, שהוא עצמו תרם להקמתו. נקנח בביקור בגלריה שלו ונתרשם ממגוון עבודותיו.

9. המרפסת של עליא ומחמוד

עליא דה סוקי ובעלה מחמוד מארחים בביתם שבשכונת עג'מי, במרפסת המדהימה שלהם הצופה אל הים. על כוס תה חם ומאפה מתוק, מחמוד ישתף אותנו בסיפור משפחתי מרתק ויוצא דופן, חוצה גבולות ומגזרים, שמתחיל ביפו של 1948 ונמשך עד ימינו. עליא תספר לנו את סיפור הקמת העסק שלה לאירוח ביתי הכולל קייטרינג משובח ועשיר.

*ניתן להזמין סדנת בישול

10. סיור במתחם הבוסתן – עמותת בוסתן בני אברהם

עמותת בוסתן בני אברהם נולדה מתוך אהבה, מתוך סיפורם האישי של איהאב לאורה בלחה. איהאב, ערבי- מוסלמי מיפו מנהיג רוחני לשלום, ואורה, מורה לתנועה ומחול יהודיה מהגליל, נפגשו, התאהבו וכאשר בנם הבכור גדל בחרו להקים את גן הבוסתן- גן ילדים לכל העמים והדתות, ברוח חינוך ולדורף, המושתת על אהבה, קבלה ואנושיות. הסיור כולל ביקור במתחם הבוסתן הכולל: 6 גנים דו- לשוניים, מרכז קהילתי בשם Human First, עצי ברי, משק חי ועץ זית בן 500 שנה. נשמע על חזון המקום, כיצד הכל התחיל ועל האתגרים שבדרך.

משך הסיור: שעה וחצי

רוצים לדעת על סיורים ואירועים חדשים שקורים בעיר?

הרשמו לניוזלטר שלנו וקבלו

15% הנחה

להרשמה לסיורים

  * כוכבית מסמלת שדה חובה

  * שם מלא

  * אימייל

  * טלפון

  בודק...
  איך אפשר לעזור לך?