EN
אתר התיירות של תל אביב
חיפוש

מוזיאון ההגנה

במרכזה של תל אביב, בלב שדרת רוטשילד התוססת והומת האדם, נמצא בית אליהו גולומב, אשר סביבו נבנתה תצוגת מוזאון ההגנה.

המוזאון, הממוקם בביתו של אליהו גולומב, אחד ממייסדי כוחות ההגנה היהודים טרום קום המדינה, מציג תערוכה הכוללת כלי נשק, תמונות, מסמכים ומצגת מולטימדיה.

שדרות רוטשילד 23

03-5608624

בית זה, שנבנה בידי משפחת שרתוק (שרת) בראשית שנות ה- 20, היה מעונם הפרטי של אליהו גולומב ובני משפחתו, ושימש גם כמטה ארגון "ההגנה" שגולומב היה ממייסדיו העיקריים ומצביאו הבלתי מוכתר. שניים מחדרי הבית המקוריים שומרו במלואם ומאפשרים למבקרים לחזור אחורה בזמן ולחוש את אווירת הימים ההם.

תצוגת המוזאון, המספרת, מתארת וממחישה את סיפורו של ארגון "ההגנה",  נפרשת לאורך שלוש קומות מעל ומסביב ל'בית גולומב'. התצוגה מתמקדת בעשורים שקדמו להקמתה של מדינת ישראל, החל מהקמתו של מסדר "בר-גיורא" ועד למעברו של ארגון "ההגנה" לצה"ל במהלך מלחמת העצמאות. בנוסף לתצוגה, במוזאון שני אולמות וחדר הפעלות לילדים. כן שוכנים במבנה המוזאון הארכיון לתולדות "ההגנה" ומזכירות ארגון חברי "ההגנה".

אפשרויות פעילות במוזאון:

מעבר לביקור העצמי בבית גולומב ובתצוגת המוזאון, אנו מציעים גם סיורים מודרכים בדגשים שונים, בהתאם לאופי הקבוצה (בקביעה מראש), ימי עיון (בהם ניתן להשתמש גם באודיטוריום שלנו), ופעילויות נוספות – חדרי בריחה, פתירת כתבי חידה ברחבי התצוגה ועוד.

שעות פתיחה:

ראשון – חמישי 16:00 – 08:00

מחירון:

 • מבוגרים: 20 ש"ח;
 • בני נוער (גילאי 18-5),
 • טודנטים וגמלאים: 15 ש"ח;
 • ניתן לרכוש גם כרטיס משולב, המקנה כניסה למוזאונים נוספים ברחבי העיר והתקף לחודש ימים, ב- 5 ש"ח נוספים.

מתחמים נוספים בלב העיר :

היכל התרבות ע"ש צ'רלס ברונפמן

כבית לאמנויות הבמה, היכל התרבות תל אביב הוא מוקד תרבותי שוקק חיים, המארח הופעות מוזיקה, מחזות זמר, בלט, הצגות תיאטרון ומופעי בידור של מיטב היוצרים, השחקנים, הרקדנים והמוזיקאים הבינלאומיים והישראליים המובילים

קרא עוד »

בית יוסף באו

בלב תל אביב הסואנת ישנה פנינה תרבותית, ייחודית ואותנטית- הסטודיו של יוסף באו המייצג לא רק את באו עצמו אלא נותן הצצה לתל אביב הישנה ולישראל מתחילת הדרך ועד ימינו ולסיפור העם היהודי משואה לתקומה.

קרא עוד »

בית הכנסת אהל מועד

בית כנסת ספרדי זה, המשרה יראת כבוד ומפורסם בשל כיפתו, נוסד בשנת 1928 והיה בעבר מקום תפילה נבחר עבור רבים מבני האליטה התל אביבית.

קרא עוד »

רחוב ביאליק

רחוב ביאליק הוא רחוב מקסים ללא מוצא, שהרוויח ממאמצי השימור בתל אביב. ברחוב הקצר ניצבות כמה דוגמאות נפלאות של עיצוב בסגנון הבאוהאוס ומוזיאון קטן המוקדש לשינויים ארכיטקטוניים. אתרים נוספים הראויים לציון ברחוב, הם בניין העירייה הראשון של העיר וביתו המשופץ לא מכבר של המשורר הלאומי של ישראל, חיים נחמן ביאליק, על שמו נקרא הרחוב.

קרא עוד »

בית ביאליק

**המקום סגור זמנית!**
ביתו ששופץ לא מכבר של המשורר הלאומי של ישראל, חיים נחמן ביאליק, הפך למוזאון המתמקד בחייו ויצירתו.

קרא עוד »

היכל העצמאות

**המקום נמצא בשיפוצים**
ב-14 במאי 1948 הכריז ראש הממשלה בן-גוריון בטרקלין ביתו של ראש העיר לשעבר, מאיר דיזנגוף, על הקמת מדינת ישראל.

קרא עוד »

סמטה אלמונית/ סמטה פלונית

סמטאות חביבות אלו נבנו במקביל זו לזו ממש ליד רחוב קינג ג'ורג' ההומה. מאיר דיזנגוף כינה אותן סמטה פלונית וסמטה אלמונית לאחר ויכוח עם מייסדן, מאיר שפירא, אשר רצה לקרוא להם על שמו ועל שם אשתו. כיום אלמונית ופלונית ידועות בזכות בתי קפה נחמדים, גלריות, חנות ספרים אנרכיסטית, ו'מחתרת' חנות יד שנייה איכותית.

קרא עוד »

גן מאיר

גן מאיר, הנמצא בקרבת דיזנגוף סנטר, בין הרחובות קינג ג'ורג' וטשרניחובסקי, הנו מקלט ירוק באמצע הנוף העירוני המחוספס-לעתים של תל אביב. יש פינת אימוץ כלבים בסופ"שים ועוד

קרא עוד »

גן החשמל

גן החשמל נחשב בעבר לאזור עלוב שאכלס חנויות ישנות למכשירי חשמל. כיום רוחש האזור אנרגיות חדשות, ומאוכלס על ידי מעצבים מקומיים היוצרים חלק מן האופנה והאביזרים המודרניים ביותר בעיר. לאוהדי מוסיקה כדאי לבקר ברחוב לבונטין 7, מקום אינטימי המציע הופעות חיות של מוסיקה איכותית.

קרא עוד »

רחוב שינקין

החל משנות השמונים של המאה העשרים, הפך שינקין למבצרה של הבוהמה התל-אביבית, שם ביקרו סופרים, שחקנים ומוסיקאים כדי לראות ולהיראות. רחוב שינקין משתרע מרחוב אלנבי עד שדרות רוטשילד, ולאורכו חנויות יוצאות דופן וחנויות יד שנייה המהוות מוקד משיכה לאנשים רבים, במיוחד בימי שישי.

קרא עוד »

באוהאוס

לא לחינם קרויה תל אביב העיר הלבנה: בשנת 2003, הכריזה אונסקו על תל אביב כאתר שימור היסטורי עולמי, עקב ריבוי בניינים בעלי ארכיטקטורה בסגנון הבאוהאוס הנמצאים בתחומה, המתאפיינים בפונקציונאליות ובפשטות.

קרא עוד »

רוצים לדעת על סיורים ואירועים חדשים שקורים בעיר?

הרשמו לניוזלטר שלנו וקבלו

15% הנחה

להרשמה לסיורים

  * כוכבית מסמלת שדה חובה

  * שם מלא

  * אימייל

  * טלפון

  בודק...
  איך אפשר לעזור לך?